Záloha dat

Profesionální záloha dat

  • Zálohování dat by mělo být základním stavebním prvkem a předpokladem k tomu, abychom o svoje data nepřišli. Stále se ale setkávám s tím, že i lidé, kteří se domnívají, že svoje data zálohují, o ně nakonec přijdou, nebo s daty nemohou pracovat. Představme si například situaci, že nám ve firmě běží počítač nebo server, kde je nainstalováno: účetnictví - instalovala firma A, dále program na řízení logistiky - instalovala firma B, program na řízení spedice - instalovala firma C. Než přijela každá z firem,  nainstalovala vlastní software a celý server se dal do funkčního stavu, trvalo to dohromady 12 dnů.

  • Pokud nám tento server úplně odejde z důvodu vadné základní desky,, kterou už nelze objednat, tak i přesto že máme výstupní data zálohována třeba na externím disku, tak k čemu nám tyto data jsou, když na počítači nenaběhne operační systém? Nezbývá nám tedy nic jiné, než pořídit nový stroj a požádat každou firmu, aby konkrétní software nainstalovala.  Zaplatíme tedy mnoho peněz za novou instalaci a po celou dobu nemůžeme pracovat.

  • Z pohledu mnoha klientů je taková situace nepřípustná. Proto využívám řešení pro zálohování, které zajistí, že se Vás tento problém už nikdy týkat nebude a budete moci večer v klidu usínat s pocitem, že je o vaše cenná data dobře postaráno!

  • Řešení který využívám, nedělá zálohu pouze dat, ale celého stroje, včetně dat, operačního systému atd. Pokud tedy například server nebo počítač úplně zkolabuje, dokáži ho ze zálohy obnovit na jakýkoliv hardwarově odlišný jiný stroj a to s veškerým nastavením do posledního puntíku jak bylo na vadném stroji. Nejen že můžete brzy pracovat, ale ušetříte tak mnoho prostředků za instalaci nového stroje.

  • Tento systém navíc dělá pravidelné zálohy každý den a mohu se tak podívat několik dnů zpět, jak vypadaly data na serveru před několika dny. (například naštvaný zaměstnanec smaže data a tvrdí že na disku nic nebylo). Nahlédneme tedy, v jakém stavu byl jeho disk před týdnem)
MIloš Sapák - Profisap.cz
© Copyright by Miloš Sapák 2020 | All rights reserved.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!